Ankara’da Et Nereden Alınır?

Ankara’da Et Nereden Temin Edilir?

Ankara’da etin nereden temin edileceği hem ailelerin hem de işletme sahiplerinin merak ettiği konulardan bir tanesidir. Bu noktada seçici olmak gerekiyor. Kuzu, koyun ve danaların bahar ve yaz aylarında otlaklarda yayılması, doğada bulunan otlarla beslenmesi, derelerdeki suları içmesi ve yaylaların bol oksijenini içine çekmesi gerekir. Daha sonra sürüler alçaklarda yayılmalı ve doğal beslenmesine devam etmelidir. İçeriğinde katkı maddeleri olan kimyasal yemlerden uzak durulmalıdır. Hayvanların besi çiftliklerine kapatılması, kilo alması için besi yemlerine maruz kalması da doğru değildir. Doğal ete ulaşmak için sizler de bizi tercih edebilirsiniz.

Ankara’da Et Bizden Alınır?

Doğal ete ulaşmak bu gün aslında sanıldığı kadar da kolay değildir. Ankara’da Et Nereden Alınır? Sorusunun cevabı yine firmamız olacaktır. Geleneksel hayvancılık yöntemleri ile üretilen, veteriner kontrollerinden ve gerekli denetimlerden geçmiş çiftliklerden imal edilen etler yine geleneksel hayvan gütme yöntemleri ile elde edilmektedir. Sadece kırmızı et değil, aynı zamanda kümes hayvanları için de tüm bu kurallar geçerli olacaktır.

Et Satın Alırken Dikkat!

Ankara’da Et Nereden Alınır? Sorusunun cevabı olan firmamız bu noktada sizleri uyarıyor. Tüm et çeşitleri uygun koşullar altında saklanmadığında çabuk bozulmaktadır. Bu sebeple satış noktalarına da nasıl ulaştığına kadar tüm konular dikkate alınmalıdır. Etin satıldığı yerde nasıl saklandığı da önemlidir. Gıda maddeleri, üreticiden tüketicilere ulaşana dek yolculuğunda pek çok aşamadan geçmektedir.

Sağlıklı ve hijyenik koşullarda saklanmayan etlerde gıda zehirlenmesi meydana gelmektedir. Soğuk zincir olarak adlandırılan et sektöründe, bu soğuk zincir halkalarının herhangi birinde sorun olduğu taktirde mikroorganizma üremesi, etin içeriğinde var olan yararlı maddelerin de etkisinin azalmasına ve hatta yok olmasına sebep olacaktır.

Etin sağlıklı halden zararlı hale gelmesine sebep olan bu durumlar sağlığınızı da tehlikeye atacaktır. Açıkça muhafaza edilen, paket içeriğinde son kullanma tarihine rastlanmayan, ambalajı temin olmayan, hijyenik ve güvenilir koşullar altında sizlere ulaşmayan etlerden uzak durmanız gerekir. Et satın alırken güvenilir ve bilinen firmalardan et temini yapmak sağlık açısından çok büyük önem taşımaktadır.

İletişim

Adres: Adres: Macun Mh. Özankara Toptancılar Sit. 8. Blok Batı Blv 2/267 Yenimahalle, Ankara

0 (0312) 397 37 35


0555 971 91 37 - 0535 367 84 06

© 2021 Gürler Et ve Tavuk Pazarı