Ankara Et Fiyatları

Ankara Et Fiyatları Ne Kadar?

Ankara Et Fiyatları herkes tarafından merak konusu oluyor. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalar sonrasında et fiyatlarının belirlenmesi artık belirli detaylara göre yapılıyor. Karkas et, kas dokusu, yağ ve yağ miktarı gibi kriterlere göre farklılık gösterecek olan et fiyatları, kesimhanelerde var olan uzmanlar tarafından belirlenecektir. Sınıflandırma görevi olan bu yetkililer yapılan sınıflama sonrasında etin üzerinde yapılacak olan incelemelere göre etiket ya da renkli damgalama usulü ile fiyat belirlemesi yapacaktır. Ette var olan kas dokusu, yaş ve yağ miktarı gibi kriterler doğrultusunda etin Pazar fiyatı da belirlenmiş olacaktır.

Ankara Et Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Avrupa Birliği uyum yasaları kapsamında sığırların karkas etleri 8 aylıktan başlar ve 6 kategoriye ayrılır. Sığırlara ait karkas etler, yağ miktarı ve kas yapısına göre iyi ya da kötü gibi sınıflandırmalarla gösterilir. Onayı olan kesimhanelerde 8 yaş ve üzerindeki sığırların kesilmesi sonucu elde edilen etlerin sınıflandırılmasına dair de tedbirler alınmıştır. Yıllık olarak ortalama 150 baş ve daha az sığır kesmekte olan kesimhanelerde bu sınıflandırma için bir zorunluluk olmasa da sayının artması ile sınıflandırma da zorunlu olacaktır. Kesim sonrasında 1 saat içinde sınıflandırma işlemi de sona ermektedir.

Ankara Et Fiyatları Sınıflandırmaya Göre Belirleniyor?

Ankara Et Fiyatları oldukça uygun olmasına karşın bu noktada da uzmanlar tarafından belirlenmiş bir limit bulunmaktadır. Pazar fiyatı belirli kriterlere göre belirlenecek olan etin tedarikçiye ödenecek olan vergisi de dahil edilerek net fiyatlar belirlenmektedir. Karkas 100 kilograma göre belirlenen bu fiyat hayvan yaşı da dikkate alınarak sunulacaktır. Fiyatların kaydı haftalık olarak yapılmakla birlikte yetkili mercilere de bilgilendirme yapılacaktır. Her bir sınıf için bu fiyatların ortalaması alınarak ulusal bir başlangıç fiyatının da belirlenmesi söz konusu olacaktır.

Et fiyatları Ankara ilinde uygun olmakla birlikte pek çok çiftlik de bulunmaktadır. Tüketicilere uygun fiyatlar cazip gelse de et kalitesi de kesinlikle dikkate alınmalıdır. Ayrıca toptan alımlarda fiyatların daha da makul olacağı unutulmamalıdır. Sizler de güvenle tüketeceğiniz etler için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

İletişim

Adres: Adres: Macun Mh. Özankara Toptancılar Sit. 8. Blok Batı Blv 2/267 Yenimahalle, Ankara

0 (0312) 397 37 35


0555 971 91 37 - 0535 367 84 06

© 2021 Gürler Et ve Tavuk Pazarı