Ankara Et

Ankara Et Çeşitleri

Ankara Et firmaları arasında öncü konumda olan firmamızdan etinizi temin edebilir ve güven içinde tüketebilirsiniz. Pek çok et firması olmasına karşın firmamız tarafından satışı yapılan etler uygun koşullarda kesimi yapılan, muhafaza edilen ve sizlere sağlık ve güven içinde sunulan etlerdir. Besin güvenliği sağlığımız açısından büyük önem taşımaktadır. Ham maddeden başlayarak etin tüketiciye gidişine kadar her aşamaya önem verilmeli ve gerekli kontroller yapılmalıdır. Kırmızı et satın alırken özellikle bazı noktalara dikkat etmek gerekir.

Güvenilir Ankara Et

  • Güvenilir, bilinen ve sertifikaya sahip olarak üretim ve satış yapan noktalardan et temini yapılmalıdır.
  • Etlerin besin değerlerinin korunması açısından veteriner kontrolünden geçmiş olması gerekmektedir.
  • Etler kolay bozulabilir ve açıkça kalması durumunda kısa sürede üzeri kuruyabilir. Bu durumda etin kısa sürede tüketilmesi gerekiyor ise son kullanma tarihi de bu konu dikkate alınarak belirlenmelidir.
  • Renk, görünüm ve kendine has kokusu olan etlerin satın alma işlemleri de bu konuya göre yapılmalıdır.
  • Etlerin parlak ve canlı bir renkte olmasına dikkat edilmelidir.
  • Et tüketimi belirli oranlarda yapılır. Bu sebeple günlük olarak et almak ve uygun miktarlarda bölüştürülerek tüketmek daha mantıklı olacaktır.
  • Modifiye Atmosfer Paketleme adı verilen teknoloji sayesinde etler güvenle paketlenebilmektedir.
  • Güvenli bir ortamda paketlenen etlerin hemen tüketilmediği durumlarda dondurucuda saklanması gerekir. Ayrıca buzdolabında da 2-3 gün saklanabilir.

Ankara Et Pişirme Yöntemleri

Kaliteli ete ulaştınız. Bu noktaya kadar sıkıntı yok. Ancak etin besin değerlerinden faydalanabilmeniz için de uygun koşullarda pişirerek tüketmeniz gerekecektir. Etin bağ dokusu ve çeşidine uygun olarak en uygun pişirme yöntemi kullanılırsa etin lezzeti de bozulmamış olacaktır. Kızartmadan kaçınarak etleri ızgara, fırında pişirme ya da haşlama gibi yöntemler ile pişirmek gerekir. Yemeğin içinde yağ bulunuyor ise ekstra yağ eklemek de doğru olmayacaktır. Şayet etler ızgara yapılarak tüketilecek ise bu noktada da et ile ateşin mesafesine dikkat edilmelidir. Mesafe uygun olacak şekilde ayarlanmalıdır. Ayrıca etin sıcaklık ve zamana uygun olarak pişirilme sonrasında hemen tüketilecek şekilde ayarlanması gerekir.

 

 

İletişim

Adres: Adres: Macun Mh. Özankara Toptancılar Sit. 8. Blok Batı Blv 2/267 Yenimahalle, Ankara

0 (0312) 397 37 35


0555 971 91 37 - 0535 367 84 06

© 2021 Gürler Et ve Tavuk Pazarı