Dana But

Dana But

Kırmızı et ürünlerinin pek çok çeşidi bulunmaktadır. Her tüketicinin zevkine veya ihtiyaçlarına bağlı olarak, üretilen etlerin çeşitleri değişir. Farklı tariflere göre farklı ürün çeşitleri tercih edilmekte ve lezzet açısından gerçek harikalar yaratılmaktadır. Bu açıdan dana but sıklıkla tercih edilen etlerden biridir. Dananın but kısmında ise kuyruk, nuar, kontrnuar, haşlamalık, şişlik ve biftek yenir. Kuyruk denilen kısım genellikle haşlanır. Nuar, hayvanın uyluk kısmından karına kadar olan kısmıdır. Yağ ve sinir içermez. Rostoda kullanılan etler bu bölümden temin edilmektedir. Yağ içermediği için tercih edilmektedir. Ayrıca sebzelerle pişirilir. Kontrnuar ise baldırın uyluk bölgesinden alınır ve baldırın alt kısmında bulunur. Bu bölüm, daha kısa sürede pişirmek için soslu pişmiş biftek sağlar. Haşlama ise kontrnuar altı sert dokulu ettir. Bu dana butu güveçte kullanıma uygundur ve sert dokuya sahiptir. Şişlik, dana budunda bulunur ve şiş yapımında tercih edilmektedir. Tavuk kıymak için de kullanılabilir. Son olarak biftek, bacağın altında olduğu etin diz ekleminin üstünde kalan kısmıdır. Uyluk kısmından çıkarılır, etin yağ veya sinir içermeyen en değerli kısımlarından biridir.

Dana But Fiyat

Sağlığın değerinin son derece arttığı bu günlerde, beslenmenize vermeniz gereken önem de artıyor. Dengeli ve sağlıklı beslenme, güçlü bir bağışıklık sisteminin en önemli göstergesidir. Sağlıklı bir diyetin en temel bileşenleri, vücudunuzun günlük olarak ihtiyaç duyduğu uygun protein, karbonhidrat ve yağ oranlarıdır. Et gibi yiyecekler, ihtiyacınız olan yüksek kaliteli protein ve yağın çoğunu sağlar.  100 gram ette yaklaşık 27 ila 35 gram protein vardır. Et ürünleri protein ihtiyacı karşılamaya uygundur. Bunun nedeni etteki doğal yağların vücudun protein kullanmasına yardımcı olmasıdır. Bu açıdan dana but sıklıkla tüketilen et ürünlerinden biridir. Bu aşamada ise dana but fiyat konusu merak edilir.

Dana Kısa But Fiyatları

Etin besin değeri çok yüksek ve herkesin tüketmesi gereken bir enerji kaynağıdır. Örneğin dana eti seven biriyseniz ve besin değeri yüksek bir ürün arıyorsanız, görece olarak yağsız bir seçenek olan dana but bölgesini tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra dana kısa but da sevilerek tüketilir. Bu kırmızı et, incik kemiği, çanak ve orta kemiklerini içeren ve pençetasız ve flatosuz bölgesinin kemiklerinden kurtulmuş halidir. Ortalama ağırlığı ise 30 ila 45 kg arasındadır. Dana kısa but fiyatları ise çeşitli faktörlere göre değişir. Bu değişkenleri göz önünde bulundurarak bütçenize uygun ürünleri satın alabilirsiniz. Bu açıdan et toptancıları sayesinde dana kısa budu toptan olarak da alabilirsiniz. Uygun fiyata satın aldığınız bu ürünleri uzun süre tüketmek oldukça ekonomiktir.

Dana But Kemiksiz

Kemiksiz et sevenler için dana göğsünün kollara yakın bölgesinden dana but kemiksiz etler üretilir. Kuzu eti sevmeyen müşteriler için üretilen bu dana eti, pek çok kişi tarafından sevilerek tüketilmektedir. Örneğin dana biftek, kuzu etinin tadını sert bulan kişiler için ideal bir besindir. Biftekler ince dilimlenir ve genellikle tavada veya ızgarada pişirmek için kullanılır. Marine edilip kapatıldığında ve doğru pişirme yöntemi kullanıldığında sulu bir aroma oluşur. Bu etlere ulaşmanın en kolay yolu ise toptancılardır. Böylelikle toptan et satın alınarak daha uygun maliyetler ile dana buda ulaşılır. Bu sayede sizler de sağlığınız için kaliteli etler tüketebilir ve kırmızı etin çeşitli faydalarından daha uygun fiyatlar ile yararlanabilirsiniz. Bunun için ise toptancılar ile iletişime geçmeniz gerekir. Ayrıca bu sayede fiyatlar hakkında da detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İletişim

Adres: Adres: Macun Mh. Özankara Toptancılar Sit. 8. Blok Batı Blv 2/267 Yenimahalle, Ankara

0 (0312) 397 37 35


0555 971 91 37 - 0535 367 84 06

© 2021 Gürler Et ve Tavuk Pazarı