Bonfile Besin Değerleri Nedir?

Bonfile Besin Değerleri Nedir?

Bonfile besin değerleri oldukça fazladır. Bonfile, hayvanların en güzel ve yağsız kısmıdır. Dana bonfile, dana ve sığır gibi kesilen hayvanlar olmak üzere ikiye ayrılmakta ve ağırlıklı olarak ineğin sırtından elde edilmektedir. Bu kısım etin en lezzetli ve besleyici kısmı olarak kabul edilir ve damak zevkinize göre farklı şekillerde pişirilebilir. Yağsız et severlerin vazgeçilmezi olan dana bonfile, özellikle fesleğen sosuyla çok lezzetli olur. Ayrıca filetoyu dökme demir tavada, ızgarada veya fırında pişirmeyi de tercih edebilirsiniz. Eti buzdolabından çıkarın ve pişirmeye başlamak için yaklaşık 1 saat oda sıcaklığında saklayın. Ardından etin tüm yüzeylerine zeytinyağı, tuz ve isteğe bağlı olarak karabiber serpebilir ve mühürleme işlemini kullanarak eti pişirmeye hazırlayabilirsiniz.

Bonfile Et Faydaları

Pek çok faydası olan bonfile çok kaliteli bir ettir. Taze yenildiğinde tadı çok güzel olan bu et içerisinde birçok vitamin barındırmaktadır. Bu açıdan bonfile besin değerleri de sağlığınız için önemlidir. Bonfiledeki vitaminlerin en dikkat çekeni proteindir. Yüksek protein içeriği nedeniyle birçok kişinin bu eti tüketmesi gerekir. Yağ oranı çok düşük olan bonfile, C vitamini açısından da oldukça yüksektir. Ayrıca B12, selenyum, çinko vb. besin değerleri de oldukça yüksektir. Kolesterol ve doymuş yağlar açısından yüksek olabilir. Bu nedenle ölçülü olarak alınması önerilir. B6, B3, fosfor, demir, potasyum, kalsiyum, magnezyum gibi vitaminler, K ve E vitaminleri ve folik asit içeren bir et türüdür.

Bonfile Kalorisi

Bonfile faydaları çok daha fazladır. Herkesin çok fazla proteine ​​ihtiyacı vardır. Bonfile etindeki protein seviyeleri sayesinde insanlar kendilerini yenileme fırsatı bulur. Çünkü bonfile besin değerleri sağlığınızı korumanıza yardımcı olur. Bonfile tüketirken kalori seviyelerine dikkat etmeniz gerekir. Bonfile, bir porsiyon olduğu belirlenen ve kalori değeri 660 olan 375 gram et içermektedir. Ancak 116 gram protein ve 18.9 gram yağ içeren bir bonfile, 0 gram karbonhidrat içerir. Bonfile beslenmede çok önemli bir yer tutar ve birçok yönden tercih edilir. Bonfile kalorileri tüketirken dikkate alınması gereken bir konudur.

İletişim

Adres: Adres: Macun Mh. Özankara Toptancılar Sit. 8. Blok Batı Blv 2/267 Yenimahalle, Ankara

0 (0312) 397 37 35


0555 971 91 37 - 0535 367 84 06

© 2021 Gürler Et ve Tavuk Pazarı